SNEC w Szanghaju - czy było warto?

Budowanie zrównoważonej przyszłości: spostrzeżenia z SNEC 2023 — największa wystawa fotowoltaiki 
i systemów magazynowania energii

SNEC (Shanghai New Energy Industry Association), największa na świecie wystawa systemów fotowoltaicznych (PV) i magazynowania energii, odbyła się w Szanghaju w Chinach w maju 2023 r. To najważniejsze wydarzenie zgromadziło czołowych specjalistów z branży, badaczy, decydentów, i entuzjastów, aby zaprezentować i omówić najnowsze osiągnięcia w technologiach energii słonecznej, rozwiązaniach do magazynowania energii oraz ich kluczową rolę w kształtowaniu zrównoważonej przyszłości. 

Ten artykuł ma na celu przedstawienie przeglądu najważniejszych wydarzeń i znaczących zmian zaobserwowanych na SNEC 2023.

SNEC 2023 zaprezentował niezliczoną ilość przełomowych technologii fotowoltaicznych, w tym ogniwa słoneczne nowej generacji, zaawansowane procesy produkcyjne i innowacyjne projekty modułów. Wystawcy zaprezentowali między innymi wysokowydajne panele fotowoltaiczne, moduły dwustronne, tandemowe ogniwa fotowoltaiczne oraz technologie oparte na perowskicie.

Uznając znaczenie magazynowania energii w wykorzystaniu energii odnawialnej, SNEC 2023 poświęcił znaczną część wystawy rozwiązaniom w zakresie magazynowania energii. Uczestnicy zapoznali się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie technologii akumulatorów, systemów magazynowania w skali sieciowej oraz pojawiającymi się koncepcjami, takimi jak akumulatory przepływowe, akumulatory półprzewodnikowe i hybrydowe systemy magazynowania.

SNEC 2023 położył nacisk na integrację sztucznej inteligencji (AI) i Internetu rzeczy (IoT) w sektorze energii słonecznej. Uczestnicy byli świadkami napędzanych sztuczną inteligencją modeli prognozowania nasłonecznienia, inteligentnych systemów zarządzania energią z obsługą IoT oraz autonomicznych rozwiązań konserwacyjnych, umożliwiających zwiększenie wydajności i optymalizację wydajności.

A tymczasem WaySun Foundation rozpoczął współpracę z nowym producentem mikrofalowników i magazynów energii, tj. TSUN
Testowaliśmy szereg rozwiązań spod marku TSUN już od zeszłego roku, tj. od sierpnia 2022 roku. 
I teraz możemy jednoznacznie powiedzieć - TSUN naszym nowym Partnerem w zakresie mikrofalowników i magazynów energii.

Jedyny producent na świecie z mikrofalownikiem o mocy 3kW.

O kolejnych naszych umowach biznesowych w następnych blogach przy okazji prezentacji nowych rozwiązań technicznych.

Udostępnij ten artykuł
Archiwizuj
Zaloguj się by zostawić komentarz
Zaawansowane algorytmy pracy mikrofalownika